Archiv článků z roku 2013

28.9. Brezno - Country večer

Už XXXIII. Country večer v Brezně,který jsme absolvovali s Vodopádem a tanečním souborem Sillmarion. Krásná stylová hospoda plná hudby i tance chtivých lidí :-). Blízké setkání (třetího druhu) s klukama z Vodopádu a Ondrova perfektní péče ... Ať tradice vydrží,těšíme se opět na setkání a děkujem!

7.9. Lhotka u Telče - Kozlova stodola 2013

Poslední hraní   v provizorní sestavě s půjčeným Vítkem Piskačem na dobro a přerod v novou kapelu jménem STOPTIME !
**Kitchen Band, Dostavník/Stoptime, Modrej Stejšn, Twisted Timber, Blackjack, Jiří Holoubek Trio a Beyond Belief**
Vítka jsme vrátili v řádném termínu za dodržení všech podmínek smlouvy kapelníkovi Stejšnu :-) a s naším nováčkem Ježkem (Zdeňkem Novorkou) jsme si zajamovali až do sobotního rána.

29.8. - 1.9. Mohelnice, Mohelnický Dostavník 2013

Velká akce s velkou návštěvností (už v pátek, ve čtyři odpoledne byl areál kempu plný lidí).... Příjemná "Duhová scéna", na které se objevila spousta bluegrassu..., noční jamy..., ... a po ránu dobrý kafe :-)... Pro nás 1. vystoupení s Ježkem na dobro...více viz fotogalerie.Za fotky díky Jarce Noskové!
Fotogalerie, Fotogalerie II

24.8. Velešínský Bluegrassový festival 2013

Na dvorku, uprostřed města,někde mezi panelákem a kostelní věží, proběhl již 2. ročník  festiválku  s vyloženě rodinným zázemím.
Kluci z Kvintetu obstarali zvuk, Bob Zásměta moderoval, Janušák a Danušák - společně s  maminkou - nás nacpali řízkama se salátem a koláčema... co víc si přát...
 Pergamen (České Budějovice), Modrej Stejšn (Luka nad Jihlavou), Zase pozdě (Besednice), Dostavník (Polička), Silent Rain (Ostrava),

28-30.6. Horná Poruba - Bluegrass večer fest 2013

Horná Poruba. Zahrát si na BgVečer Festu v H.Porubě je zážitek značně devastující tělo, ovšem baterky dobijete na rok dopředu... Reyo sice upozorňuje na velký otevřený jam-session po obě noci, ale nakonec zjistíte, že jsou to i obě rána :-)  Že zima,co byla ve 2 nad ránem, je vám dávno ukradená, protože se ještě nepřehrálo to nebo ono... a vlastně už svítí slunce.

8.6. Dobruška - Orlické ozvěny 2013

Naše 1.vystoupení v nové sestavě s Vítkem Piskačem (dobro) a Tomem Hartmanem jr. (housle,mandolína), se neobešlo bez dramatických chvilek  :-). Proudy vody nám odpojily zvuk, ale zase přinesly na podium velkou část posluchačů a tak jsme set dohráli "na hubu". Další veselá chvilka nastala, když si Vítka vyhlédl ke společné produkci písničkář MONTY-TLUSTÝ PÁN. S rumem v ruce a Vítkem na podiu jsme si to fakt užili! Snad nám Vítkův manager odpustí, že jsme mu dali volnost...

ZMĚNA V OBSAZENÍ KAPELY

Květnem 2013 dochází ke změně v obsazení kapely....
Odchází Bořek Běhounek a Jirka Pik - děkujeme klukům za téměř 7-letou spolupráci.
"Jedeme" dál ve složení Vráťa Ludvík/kytara,Boris Preissler/banjo ,Blanka Preisslerová/kontrabas.Jako host s námi pokračuje Víťa Piskač/dobro (Rolls Boys,Modrej Stejšn).Čas ukáže....
Těšíme se na setkání na koncertech !

2.3. Polička - V. večer akustické hudby

Navzdory tomu, že chlapci z Modrého Stejšnu jistě dodržují přísun vitamínů, jsme ve čtvrtek zjistili, že jsou nemocní. S lehkou hysterií jsme začali shánět adekvátní, stejně kvalitní náhradu a uspěli jsme: BLUE REJ. Přijali naše pozvání stejně tak, jako JIRKA HOLOUBEK TRIO. Ti zase znepřehlednili situaci tím, že byli čtyři :-) Večer, který skončil v 5 ráno.... Jako vždy skvělý zvuk - Pája Dvořák a spol., luxusní muzika (v pořadí Blue Rej /Ostrava, Dostavník, Holoubek Trio/Praha), plný klub.

Kosodrevina 2013

Kosodrevina,8.zimný muzikantský camp
Muzikantský camp se vším všudy - tolik muziky co se do Vás vejde a ještě trochu víc.... Měli jsme tu čest festival zahájit a díky tomu jsme si pak užili všechny kapely i jamy. Skvělej zvuk Jirky Elgra, Roman Áč, který měl všechno na povel, kamarádi ze Slovenska  i Česka a jako pomyslná "višeň" Willie Jones / USA.
Romane, díky za tu možnost...Reyo,díky za fotky!